Chovatelská poradna a diskuse

Diskusní téma: Chovatelská poradna a diskuse

Datum 13.04.2011
Vložil PAVLÍNA
Titulek Výstava

Dobrý den, chci se zeptat kdy a kde bude výstava morčat v České Lípě a je i pro veřejnost? Díky

Datum 14.04.2011
Vložil Jana Prokešová
Titulek Re: Výstava

Dobrý den, výstava bude 23.4.2011 ve výstavní hale v České Lípě a je součástí oslav Dne Země. Bude tu také možnost svezení na koni, soutěže pro děti, expozice dalších zvířat (drůbež, králíci, kozy....)

Datum 20.03.2011
Vložil romana
Titulek kastrace

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jsem z České Lípy a chtěla bych nechat vykastrovat králíčka,je to sameček a má 4 roky.Prosím Vás,poradila byste mi v okolí vhodnou vet.ordinaci,kde mají s těmito zákroky zkušenosti.Předem děkuji

Datum 06.04.2011
Vložil Jana Prokešová
Titulek Re: kastrace

Dobrý den, já spolupracuji s MVDr. Daníčkem a jsem spokojená. Můžu ho doporučit.

Datum 08.01.2011
Vložil Archie
Titulek Pes a mléko

Může mi někdo fundovaně poradit, zda mohu podat starému malému knírači, který má problém s ledvinami a t.č. pije pouze vodu a nejí, např. mléko či jiné vhodné posilující tekutiny? Děkuji.

Datum 09.01.2011
Vložil Jana Prokešová
Titulek Re: Pes a mléko

Dobrý den,
s tímto dotazem bych se být Vámi obrátila na veterináře. Myslím si, že mléko pro psa vhodné není.

Přeji hezký den

Jana

Datum 17.02.2011
Vložil Pavlína
Titulek Re: Pes a mléko

Mléko pro psa a ještě k tomu staršímu rozhodně nedoporučuji.Mají průjem protože střeva nejsou na to uzpůsobené.

Datum 05.10.2010
Vložil Karla
Titulek ZOO-KURÝR:-(

Dobrý den,to Vám fakt závidím,že máte možnost posílat zvířátka zoo kurýrem,se mnou slušně řečeno parádně vypekli.
Měla jsem domluveno s ing.Beránkem,že mi přivezou králíčka od chovatelky z Náměšti do Ostravy,byla jsem "100x" ujišťována,že bude všechno v pořádku,jen ať vyplním formulář.
To jsem udělala a pak už jsem si mejlovala s nějakou paní ze zoo kurýra,měla jsem dostat pokyny kdy mi ho přivezou atd. a najednou ticho po pěšině.
Žádná reakce na mejly,telefon mi nebrali,byla jsem úplně bezradná.
Chápu,že třeba nikam nejeli nebo se mohlo stát cokoliv,co jim zabránilo jet do Ostravy,ale tohle u mě není solidní jednání.
Když něco slíbím a zjistím,že to nemohu splnit,omluvím se.Možná to bude tím,že JÁ jsem slušně vychovaná a tuplem bych si to nedovolila,kdybych avízovala svou firmu na netu.
Nakonec jsme si pro něho zajeli,mohli jsme to udělat hned kdybychom nevěřili této "solidní" firmě.

Datum 05.10.2010
Vložil Michaela
Titulek Re: ZOO-KURÝR:-(

Dobrý večer. Já jsem taky psala email na kurýra už v sobotu, v pondělí nic, zkoušela jsem snad 10X VOLAT na obě čísla, co mají uvedené na stránkách, nikdo mi to nebral. Konečně dnes v úterý mi napsali email, že Severní Moravu moc nejezdí, snad až za 14 dní a to ještě neví jistě. Lepší domluva je se slečnou nebo mladou paní z magnum-taxi.

Datum 06.10.2010
Vložil Jana Prokešová
Titulek Re: Re: ZOO-KURÝR:-(

Dobrý den, tím že jsem z České Lípy, tak to mám z Magnum taxi složitější. Jinak s paní Svobodouvou mám tu nejlepší zkušenost, do té doby kdy jsem pravidelně jezdila do Prahy do školy, jsem jejich služeb pravidelně využívala. Mám to do Prahy na nejbližší zastávku Magnum taxi 100 km. Musím to řešit tak, že se dohodnu s kamarádkou z Prahy, nechám jí tam zvířátko a ta ho pak doveze na předání. Většínou mi totiž nevyjde jet do Prahy v ten jeden určený den, navíc mám tříměsíčního syna, a tím že kojím, nemohu absolvovat jedinou cestu bez něho. Doteď jsem využívala ZOO Kurýra bez problémů, ale teď se také snažím dohodnout dopravu pro jednoho králíčka a nedaří se mi dohodnout termín. Na mé opakované emaily nikdo nereaguje. Po několika předchozích dobrých zkušenostech věřím, že je to jen drobné nedorozumění, a že tato služba bude fungovat nadále. Mrzí mě, že se množí špatné zkušenosti s touto službou, nebudí to mezi chovateli důvěru.