Naši pejsci

Ještě nikdy jsem neměla pejska, ale v lednu 2011 jsem vyhodnotila, že už mám více času, tak jsem začala shánět pejska vhodného ke koníkům. Sice jsme neplánovali chov, ale z důvodu zdraví pejska jsme určitě chtěli s PP. Po dlouhém zvažování jsem zvolila plemeno Australský ovčák. :-) |Když jsem si jela do CHS vybrat miminko, tak jsme se s manželem nemohli dohodnout které, tak jsme si vzali dvě. :-) Doteď toho nelituji a jsem úplně nadšená povahou tohoto plemene a holek jako takových, je to přesně to co jsem si představovala, aktivní pejsek, který miluje svoji rodinu i všechny návštěvníky a zvířátka. Když jedu s koníkem na vyjížďku, tak holky jdou vždycky se mnou a nikdy ani nezkusí utéct za srnkou nebo zajícem a vyloženě si mě hlídají, abych jim náhodou neujela.

Neplánovala jsem ani výstavy ani nějaký super výcvik, ale holky jsou tak hezké a šikovné, že nakonec jedeme čas od času i na výstavu a každou neděli chodíme na cvičák na obedienci. :-) Holkám to moc jde, mě už méně. :-)

 

 

Máme dvě holčičky Australského ovčáka.

 

Začali jsme jezdit více po výstavách, bohužel mám ale pocit, že to holkám kazím. :-(

 

Holkám se moc nechce do aportu, tak jsme se s manželem rozhodli, že si pořídíme ještě pejska, se kterým zkusím "víc" cvičit. :-) Tak se do naší rodiny přistěhoval Carson Medvědí tlapa.