PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S JÍZDOU NA KONI

 

Pro děti a mládež do 16 let je tu na letošní léto opět připraven již tradiční Příměstský tábor s jízdou na koni. Tábor tradičně pořádá občanské sdružení Na větrné hůrce a pro velký zájem bude letos probíhat ve třech termínech.

Výuka jízdy na koni, soutěže, hry, návštěva bazénu, táborový oheň, jízda v maskách, táborové přebory a mnoho dalších aktivit je připraveno pro účastníky tábora, který se bude konat i letos, a to dokonce třikrát. „Pro velký zájem jsme pro letošek přidali k původnímu termínu ještě další dva. Tábor tak proběhne v dvakrát červenci, a to 11. - 15. 7. a 18. – 22. 7, a jednou v srpnu od 15. do 19. 8. Vyhovíme tím také zájemcům, kteří v některý z termínů plánují například dovolené v zahraničí a na tábor by nemohli,“ vysvětluje rozšíření termínů pořadatelka Jana Prokešová z občanského sdružení Na větrné hůrce.  

Výuka jízdy na koni bude probíhat každý den od 8 do 15 hod. Dětem budou zapůjčeny bezpečnostní pomůcky a celý pobyt bude pod pedagogickým dozorem. Zajištěno je také stravování během pobytu, a to obědy a svačiny, a pitný režim.

Cena Příměstského tábora s jízdou na koni je 1500,- korun, pro členy občanského sdružení Na větrné hůrce a pro zájemce o více jak jeden termín tábora je pak cena 1400,- korun. Do ceny jsou zahrnuty také vstupy do bazénu a muzea, apod. Všechny informace k průběhu a organizaci tábora včetně přihlášky najdete na internetové adrese www.navetrnehurce.cz

Pro zájemce o jízdu na koni nemusí však ježdění skončit společně s příměstským táborem. Sdružení Na větrné hůrce má právě činnost jezdeckého klubu mezi svými hlavními aktivitami, a tak každý, komu tato ušlechtilá zvířata přirostou k srdci, může docházet na pravidelné celoroční kurzy. O úspěšnosti výuky svědčí z poslední doby například 7. místo Kačky Mauermannové (13 let), která na letošních celorepublikových závodech stupně Z v Děčíně obsadila 7. místo a ve stejné kategorii v Ústí nad Labem vybojovala v silné konkurenci 12. příčku. K velkým úspěchům patří také 4. a 6. místo Jakuba Švejdy (17 let) z Mělníka či 2. místo v závodech ZM v Děčína Jany Řídké. „Vedle základů jezdeckého sportu se u nás děti učí také péči o koně a zodpovědnosti při kontaktu se zvířaty. Pokročilejší děti a dospělí, kteří jsou sdruženi přímo v klubu, se pod naší hlavičkou účastní pravidelných tréninků a jezdeckých závodů, ke kterým jim poskytujeme plné zázemí,“ uzavírá Jana Prokešová předsedkyně občanského sdružení.      

 

Příhláška zde     

LETÁČEK tábor 2011.pdf (386,3 kB)