Deníček našich zvířátek

18.září 2010 - sobota

Dnes jsem se rozhodli založit deníček našich zvířátek. Každý den se u nás totiž něco děje, a aby ne když nás tady na větrné hůrce bydlí tolik. Dnešní den byl docela rušný. Ráno přijel David Chudoba a přivezl Popelku a Týnku. Vzápětí dorazila Monča s Kačkou, Věra a Šárka a hned po nich Petr Koželuh. Dnes je totiž velký den a všichni se chystáme na závody do Děčína. Holky připravili všechny čtyři kobylky na cestu a přišlo na nakládání. Vzala jsem Cituštu a hle Petrův "mekáč" se jí nelíbil, tak jsme zkusili Gejšu a ta po kratičkém zaváhání nastoupila do náklaďáku. Citu jsme museli hodně přemlouvat a opravdu dlouho, nakonec se ale podařilo. Pak šla na řadu Aneta a též dlouhé a nakonec úspěsné přemlouvání, zato Popelku musím pochválit, nastoupila jako profík. Petr s Kačkou a koňmi vyrazli směr Děčín a my jsme ještě počkali na Janu, Kubu a Terezku a vyrazili jsme také.

Vyzkoušla jsem poprvné nové osmimístné auto, které jsme si s manželem pořídili hlavně kvůli koním. :-) Je super, naložím všechny děti, věci na koně, kočárek a všichni mají pořád dost místa.

V Děčíně se nejel jen parkur, ale pro malé závodníky byla připravena i jízda v maskách. Pro většinu našich nejmenších svěřenců to byla první "závodní" zkušenost. Výsledky jsou tady:

Parkur

Jana Řídká - Citadela

Kateřina Mauermannová - Popelka

Kateřina Mauermannová - Citadela - 3.místo

Šárka Štulerová - Aneta

Jakub Švejda - Aneta

 

Jízda v maskách  

Verča Kuhnelová (indiánka) - Gejša

Kristýnka Chudobová (princezna) - Gejša

Terezka Nováčková (princezna) - Gejša

Deniska Tomíšková (princezna) - Citadela

Peťa Prokeš (pirát) - Gejša

Kateřina Mauermannová (šmoulinka) - Aneta

 

Večer jsem doma ještě nakrmila všechny ostatní zvířátka a nic dalšího už nebyla síla.

 

19. září 2010 - neděle

Dnes jsme s Petrem, Péťou a Pavlíčkem dodělávali bydlení pro slepičky. Hotová je střecha na kurníku i část plotu. Hurá. :-) Odpoledne dorazila jezdit Týnka s Kubou. Popelka Týnce moc pěkně chodila a Aneta Kubovi také.

 

20. zaří 2010 - pondělí

Proběhlo čištění všech morčáků. Zkontrolovala jsem všechny samičky, které by mohly být nebo jsou v očekávání. Podle mého každým dnem porodí Fifina, následována bude genovečkou Gwen a naší kráskou Heidy. Březí by měla být i genovečka Sue od Kazbundy za kterou Kačce moc děkuji. Starosti mi dělají Fionka, Walisa a Lola, které vypadají, že se zatím k ničemu nemají.

Dnes jsem také byla poprvé po nemoci jezdit, sedět na koni jednou za tři týdny je nic moc. :-( Cituška je ale moc hodná, tak to šlo.

Důkladně jsem také zkontrolovala všechny králíčky a pár z nich připustila. Uvidím jestli z toho něco bude.

21. září 2010 - středa

Tak Fifinka pořád nic, ale už je jako balón. :-) Mamka přivezla přerostlé okurky, tak si morčáci moc pochutnali. Já jsem jim nasekala dva koše trávy a to také ocenili. Kačka Havlenová mi přivezla geňáčka z CHS Zahva, je to moc milý sameček, kterého bych ráda využila do chovu slate blue. Přivezla mi také svého odchovance krasavce čokoládového Bernieho, za kterého velice převelice děkuji, je to opravdu fešák. Nemohli jsme se na něho se synem vynadívat, je sladký jak ta čokoláda. Dali jsme ho na návluvy k Walise, tak doufáme že se zadaří než bude Waliska na svá první mimča moc stará.

 

24. září 2010 - pátek

Tak Fifinka porodila čtyři krásná miminka. :-) Více v odchovech.

 

25. září 2010 - sobota

 

Gwen porodila jednu skinny holčičku - Itashu :-) Další info v odchovech.

26. září 2010 - neděle

 

Udělali jsme slepičkám provizorní výběh. Hurááááá :-) Dneska také dorazila Annie. Aneta ji odhání od ostatních, tak doufám, že se brzy uklidní.

 

Z Annie je už velká slečna. :-)

27. září 2010 - pondělí

 

Tak koníci se pořád perou. :-( Dneska zase prší, aby toho nebylo málo. I přes déšť jsme ale dneska udělali s Petrem venku nejvíc práce za posledních měsíc. :-) Vykopali jsme odvodňovací rygolky, tak aby voda nešla ke slepičkám. Upravili jsme balíky se senem a poklidili dole u králíků.

28. září 2010 - úterý 

Popelka má zánět v očičkách, mažeme jí to, tak to snad bude brzy dobré. Zase prší, ale Monča se Šárkou přesto vyrazily jezdit. Dnes šla na vyjížďku poprvé u nás Annie, je moc hodná. :-) Dělá nám radost. Slepičky dostali bydélko, tak mají radost i ony. Máme čerstvě vyčištěná všechna morčátka. :-)

 

29. září 2010 - středa 

Počasí pořád nic moc, ale naštěstí už alespoň neleje. Slepičky už se chodí pást ven. Máme z nich radost, doufám, že začnou brzy nést.

30. září 2010 - čtvrtek

Tak bohužel Fionka přišla o svá miminka, ráno byla ještě veselá a čilá a večer už byla bez bříška. Miminek bylo šest nebo sedm a narodili se tak tři týdny před termínem, příroda asi věděla, že by toho bylo příliš. Tatínka miminek jsem sice oddělili, ale nevíme zda to bylo dost brzy, jestli už nestihl Fionku nakrýt. Uvidíme. Fionka naštěstí vypadá dobře. 

 

1. října 2010 - pátek 

Fionku jsem nadopovala vitámíny a naštěstí vypadá, že ji předčasný porod miminek nijak neublížil. Tak věřím, že to s ní bude dobré.

 

2. října 2010 - sobota 

Tak koníci už se přestali přestrkovat. :-) Hurááááááááá. Počasí na naštěstí drží a neprší. Také huráááááá.

 

3. října 2010 - neděle 

Dneska jsem měli pracovní den. Já jsem vyklidila polovině králíčků, zbytek udělám v pondělí nebo v úterý. Na připouštění k nám přijela samička od naší zpřátelené CHS. Petr dodělal vidle za traktor na balíky, tak si konečně budeme moci udělat pořádek na zahradě. Vyvezl hnůj, další zájemci o kvalitní koňský hnůj zdarma se mohou hlásit. :-) Také dodělal rampu, po které vozíme hnůj na valník. Já jsem pak ještě nakrmila morčátka a zítra se je chystám fotit.  

 

5.října 2010 - úterý

Dneska dopoledne jsem čistila a fotila morčátka. Některá z nich jsem i vážila a sestavila jsem nové chovné páry. Koukala jsem hlavně na březí samičky, jestli se nechystají k porodu. U Heidy jsem si říkala, že už to bude brzy, ale protože to je prvorodička, tak jsem si myslela, že to ještě pár dní bude trvat. Pak jsem šla dohlédnout na děti na jezdeckém kroužku. Při večerním krmení morčátek jsem se nestačila divit, tři malý prckové už byli v ubikaci s maminou a s tatínkem. Jsou naprosto kouzelní. 

7.října - pátek

 

Dnes jsem aktualizovala stránky. :-) Začala jsem u morčátek. Aktuální je prozatím složka plánované odchovy a odchovy 2010. :-)

 

5. listopadu - pátek

 

Tak dnes odjíždíme s manželem a klukama na dovolenou. Moc se těším. O zvířátka se nám budou starat kamarádky, tak doufám že jim nebudou přidělávat starosti a všichni zůstanou fit. :-)

 

9. listopadu - úterý

 

Tak jsem se vrátili z dovolené. Čekalo nás překvapení v podobě morčecích miminek. :-)

 

17. listopadu - středa

Tak mám špatnou zprávu, Citadelka bohužel marodí. :-( Budu zde informovat, jak to vypadá.

 

 

1. prosince - středa

Tak Citadela už je v pořádku, trochu nám ale pokulhává Annie. Je asi otlačená, protože jsme jí sundali podkovy. 

 

5. prosince - neděle

 

Dneska odjeli do nového domova chlapečkové Jess a Charismo. 

 

3. dubna - neděle

Dnes jsme si dovezli dvě štěňátka z CHS Amazonka www.volny.cz/amazonka Jedna fenečka má bohužel kýlku na bříšku, tak ji čeká operace. Holky dostali večeři a Capi hůř papá, tak doufám že to bude zítra lepší.

Také se mi úplně nezdá jaká dělají holky hovínka.

 

4. dubna - pondělí

Ráno jsem zjistila že žádná změna nenastala hovínka jsou kašovité konzistence a bohužel se v nich objevuje trochu hlenu s krví, čeká nás asi návštěva veterináře.

 

5. dubna - úterý

 

Dnes jsme byli se štěňátky na očkování proti Giardiím. Holčičky už v CHS prodělali dvě přeléčení Entizolem, ale zřejmě to nepomohlo. Teď jsou naočkované Giardiawaxem. S paní doktorkou jsme se ještě dohodli, že necháme udělat rozbor trusu, abychom si byli jisté, že to bylo skutečně ono, nebo zda je problém někde jinde.

6. dubna - středa

 Tak po delší odmlce doplňuji aktuální infomace. Naše zvířena se rozrostla, venku přibil beran Tonda a dvě bílé rohaté kozičky. :-) Aby nebylo smutno slepičkám tak jsme jim přikoupili další kamarádky a krůty. Aby nebylo smutno nám tak jsme si ještě pořídili dvě štěnátka. Jsou strašně krásná. Přidávám pár foteček morčátek a králíčků.

 

 

Dnes se nám také narodilo první mláďátko zakrského beránka s teddy genem černé barvy. :-)

 

 

7. dubna - čtvrtek

Tak jsem dnes zkontrolovala hnízdo černé beraničky. Miminka jsou tři. :-) Dvě budou celočerná a jedno bude mít así bílý nosík.

 

Dneska jsem také odčervila pejsky. Ještě předtím jsem tři dny sbírala jejich bobečky a poslala jsem je na rozbor. Uvidíme co přijde.

 

8. dubna - pátek

 

Dnes mě při krmení morčátek čekalo příjemné překvapení. Našla jsem tři miminka. Překvapení bylo o to radostnější, že to jsou tři holčičky.

 

 

9. dubna - sobota

 

Tak dneska jsem vyrazili na první závody v letošním roce. Koníci už odjeli do Děčína ve čtvrtek, tak odjezd z domova proběhl bez stresu s nakládáním koní. Vyrazili jsme v sestavě já jako vedoucí equipy, Jana a Kačka jako závodnice a Monika, Veronika a Andrea na focení a pomoc s koníky. První závody se velice podařily. Aneta s Janou měly premíéru a v soutěži ZM pro starší koně a jezdce skončili na krásném 2 místě, parkur dokončili bez trestných bodů. Pro Kačku to byly první oficiální závody a na Camille dopadla více než skvěle, v ZM pro děti skončila 4. a v soutěži Z se umístila na krásném  7. místě, dvě první soutěže a hned první dvě mašličky. :-)

Z našich koníků jela ještě Aniie, ta ale nestartovala za naši stáj, ale reprezentovala s Bárou Větrný ranč Rychnov. V ZM Bára trošku "zabloudila", ale Annie jela krásně, nic neshodila ani nevyhla, ale v soutěži Z dopadli výborně a dojeli si pro 4. místo.

 

Když pak večer přijel Petr pro koníky, aby je odvezl domů, byli jsme všichni velice unavení, ale spokojení a šťastní. .-)

 

 12. dubna - úterý

 

Dnes se narodili naší genové baldwince neplánovaně dvě miminka. V předchozím vrhu měla jen jednoho samečky a já jsem ji bohužel neoddělila od samce včas, a to jsem si myslela, že jsem to stihla. Dávala jsem ji pryč a malej byl ještě mokrej. :-(

15. února 2013

Vypadá to, že budu mít zase trochu víc času, tak znovu začnu s deníčkem. :-) Zítra chci zkusit připustit nějaké králíčky, tak mi drže palce.

 

21.2.2013

Dala jsem do líhně slepičí vajíčka. Doufám, že za tři týdny budeme mít kuřátka. :-)

24.2.2013

Velké očkování koníků. :-)

28.2.2013

Odčervování kočiček. Za čtrnáct dní je to čeká znovu. :-)